Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

Warsztaty muzyczne

Zaczynamy warsztaty wokalne ,które prowadzi Beata Paluch w towarzystwie Marka Litewki. Przy fortepianie niezastąpiona Monika Bylica.

Otrzymaliśmy komplety tekstów piosenek i teraz „tylko” śpiewać. Jednak przygotowanie tego repertuaru chyba nie będzie miało „śpiewającego przebiegu”, a to z tej mianowicie przyczyny, iż oprócz piosenek krakowskich poetów i kompozytorów mamy do czynienia z piosenkami E. Piaf czy Ch. Aznavour’ a. Trudne melodie i sporo tekstu. Trzeba więc mocno brać się do pracy i „śpiewająco” podążać do premiery w takt trudnych lecz pięknych piosenek.

Dziś drugie spotkanie na zajęciach wokalnych przed planowanymi intensywnymi zajęciami od sierpnia. Jeszcze oczywiście nie znamy na pamięć materiału, który dostaliśmy na poprzednich zajęciach ,a tu niespodzianka….Pani Beata Paluch dołożyła nam jeszcze cztery teksty. A do tekstów- wiadomo !Jeszcze cztery nowe melodie .Jeśli to wszystko opanujemy (a mamy taki szczery zamiar)to nie groźna nam żadna skleroza. Dla „ułatwienia piosenki” zostały podzielone na poszczególnych wykonawców ,ale marna to pociecha, gdyż w zasadzie każdy powinien nauczyć się całego materiału.Baeta Paluch wraz z Monika Bylicą – naszą akompaniatorką przygotowują dla nas „roboczą płytkę” z nagraniami całego materiału i tym sposobem zapewniają nam śpiewające lato 2014.Oj! Będzie ,będzie się działo …….!!!!

“Projekt Międzypokoleniowa Scena Moliera jest dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.”