Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

Cyganeria,Cyganeria w Dosłońcu

B60A2111Minęło trochę czasu od ostatkowego wieczoru w krakowskim Klubie “Kabaret”, podczas którego prezentowaliśmy jedną z naszych najnowszych propozycji. Mowa oczywiście o “CYGANERII”, multimedialnym spektaklu słowno-muzycznym wyreżyserowanym przez Artura Dziurmana. Klimatem nawiązującym do kabaretowej twórczości lat dwudziestych XX-go wieku, ale z wplecionym wątkiem współczesnym, zaczerpniętym wprost z XXI wieku, ściśle związanym  z naszym teatrem, czyli ze Sceną Moliera.
Po tak długiej przerwie z nieskrywaną tremę jechaliśmy do miejscowości Dosłońce, gdzie w gościnnych progach Hotelu MERCURE (mieliśmy przyjemność już dwukrotnie prezentować tam nasze spektakle: “Czarną Damę i “Promieniowanie Ojcostwa”) oczekiwano na “CYGANERIĘ”.I jak na prawdziwą cyganerię przystało przygotowano dla nas znakomitą scenerię. W olbrzymiej drewnianej chacie i z prawdziwym ogniskiem pod gołym niebem.
Zanim jednak spektakl się zaczął nie obyło się oczywiście bez dodatkowych emocji, bo kiedy my już w pełnej gotowości czekaliśmy w garderobie na znak Reżysera, On oczywiście przyszedł z wiadomością że…spektakl być może się nie odbędzie,  gdyż po naszej wcześniejszej próbie “wysiada elektryka”… Szczęściem mamy tak ENERGETYCZNEGO Reżysera Artura Dziurmana i “sztab” techniczny z nieocenionym realizatorem  na czele, więc spektakl zgodnie z oczekiwaniami licznie zgromadzonej publiczności mógł “ożyć” na nowo po tak długiej przerwie, a awaria elektryczności…? Paradoksalnie (chyba) sprawiła, że nasza wcześniejsza trema zmieniła się w dodatkową dawkę energii. Może więc dlatego po spektaklu był bis i owacja na stojąco. ..?
Cóż…Cyganeria (jaką w przenośni i dosłownie, jako zespół teatralny jesteśmy), kiedy zejdzie ze sceny, gdzie nie ma już blasku, śpiewu i tańca…zabiera swój “tabor” i odjeżdża gdzieś w dal na spotkanie z nową przygodą. Zawsze z tańcem, śpiewem i blaskiem…w sercach. Z radością jednak wraca tam, gdzie jest mile witana i oczekiwana. A na mapie Polski miejsc takich jest niemało. Dlatego…mimo wszystko i na przekór wszystkiemu jesteśmy prawdziwymi…SZCZĘŚCIARZAMI..!

asos_logo_kolor-300x84