Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

Kot w Butach w reżyserii Artura Dziurmana w DPS im. Heclów w Krakowie, 29. grudnia o 14:30

“Kot w butach” w reżyserii Artura Dziurmana to najnowszy spektakl społecznego teatru ITAN (działającego we współpracy ze Sceną Moliera) który będzie można obejrzeć 29. grudnia o 14:30 w Domu Pomocy Społecznej im. LA Helclów w Krakowie (ul. Helclów 2). W spektaklu obok aktorów profesjonalnych wystąpią niewidomi i niedowidzący wykonawcy. Serdecznie zapraszamy!

 

kot_w_butach_plakat_A2 O spektaklu:

Kot w butach według Artura Dziurmana jest komedią adresowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Podobnie jak w klasycznej wersji baśni polski parobek staje się wpływowym szlachcicem, poślubia królewnę, zdobywa bogactwo i władzę nad królestwem. Pomaga mu w tym mówiący kot, który w interpretacji Dziurmana okazuje się być jednak… byłym aktorem filmowym. Historia kota w butach to pełna nadziei opowieść o nieoczekiwanym i ogromnym szczęściu. Dziś bez wątpienia moglibyśmy nazwać ją “amerykańskim snem”. I jest to trop jak najbardziej słuszny. W spektaklu Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego, Kot w Butach, w poszukiwaniu sposobu na zapewnienie parobkowi bogactwa rusza do Hollywood, gdzie spotyka wielu starych znajomych z czasów kiedy sam występował w kasowych megaprodukcjach.

 

Amerykański sen Kota okazuje się jednak przewrotną parodią na świat hollywoodzkich produkcji. Prywatne, życie sław takich jak Goofy, Kubuś Puchatek czy Alladyn ukazane zostało jako słodkie życie amerykańskich gwiazd Hollywood. Co w kontraście z biedą i nieobyciem parobka, powoduje wiele komicznych sytuacji. Całość widowiska dopełnia dynamiczna muzyka i wartka akcja, które sprawiają, że jest to spektakl, atrakcyjny dla widzów w każdym wieku.