Artur Dziurman

Zespół aktorski ITAN to grupa bardzo różnych i interesujących osób.Można więc nas przedstawić w niekonwencjonalny sposób.Posługując sie choćby “Księgą Imion”. A żeby było ciekawiej raz w miesiącu (może częsciej) przedstawiać będziemy kolejną osobę z zespołu 🙂

Zacznijmy zatem od naszego Reżysera, który zwykł mawiać o sobie “aktor-traktor”

 Wybitny wręcz indywidualizm to najważniejsza cecha mężczyzny noszącego imię Artur. Nawet jego najbliżsi najczęściej nie wiedzą do końca, co mu w duszy gra i jakie kierują nim pobudki.

Często są zupełnie zaszokowani jego postępowaniem w rozmaitych sytuacjach, on jednak nigdy i nikomu nie zamierza tłumaczyć się z tego, jaki jest, bo uważa, że nikt nie ma prawa wtrącać się w jego prywatne sprawy.Nie zamierza również słuchać niczyich rad i jeśli ktoś nie chce mu się narazić, lepiej niech się z nimi powstrzyma, bo on na pewno nie weźmie sobie ich do serca, a tylko mocno się zdenerwuje, że ktoś próbuje ingerować w jego życie, narzucając mu swoją wolę. Takiego zachowania względem swojej osoby nie akceptuje nawet u tych, których najbardziej kocha, dlatego nie można mieć nadziei, że posłucha swych rodziców czy ukochanej, co może rodzić poważne konflikty, ale rozsądniej jest po prostu to zaakceptować, on bowiem nigdy się nie zmieni, przynajmniej nie w tej kwestii.

Otwarty na towarzystwo innych

W ogóle ludzie jako towarzysze są dla niego bardzo ważni, bo nie lubi zbyt długo przebywać w samotności, dlatego chętnie otacza się najrozmaitszymi osobami, przedstawicielami obojga płci, gdyż potrafi przyjaźnić się zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami.

Zainteresowanie tych ostatnich bardzo mu pochlebia, ale nie zawsze ma ochotę do rozwijania znajomości w kierunku innym niż koleżeństwo i na pewno nie można mu zarzucić, że jest uwodzicielem. Czasami wprawdzie ulega pierwotnym instynktom i angażuje się w krótki, burzliwy romans, ale na pewno nie jest to jego sposób na życie i zazwyczaj po takim incydencie obiecuje sobie, że więcej sobie na coś takiego nie pozwoli, ponieważ uważa, że nie jest to w jego stylu. Czas weryfikuje to postanowienie, trzeba jednak przyznać, iż człowiek ów nie korzysta ze swego powodzenia w taki sposób, w jaki mógłby to robić, gdyż kobiety wprost za nim szaleją i gdyby mu na tym zależało, mógłby je zmieniać jak przysłowiowe rękawiczki.

Dąży do wiedzy

Bardzo ważne jest dla niego wykształcenie i nigdy nie ma dość poszerzania swojej wiedzy na rozmaite, nieraz bardzo odległe od siebie tematy.To sprawia, że posiada wielki zasób informacji i jest w stanie wywołać w swych słuchaczach niekłamany podziw, co – trzeba przyznać – bardzo mu pochlebia i jest jednym z powodów, dla których nigdy nie ustaje w tym dążeniu. Wiedzy tej jednak nigdy nie zostawia tylko dla siebie, ale przeciwnie – bardzo chętnie się nią dzieli i udziela porad każdemu, kto tylko o nie poprosi.

Wanda Mizik

Stanisław Zając

Renata Szczepaniak

Mieczysław Baczański

Mariusz Koczara

Mariusz Długopolski

Małgorzata Walkosz

Magdalena Sokołowska

Maciej Jackowski

Leszek Odzieniec

Krzysztof Bartosz

Joanna Koczara

Janusz Bąk

Janina Filip

Iwona Chamielec

Henryk Redkiewicz

Helena Suchan

Danuta Damek

Adam Łysek