Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

ŚLEPCY

Spektakl “Ślepcy” adaptacja i reżyseria Artur Dziurman . W spektaklu biorą udział dwie profesjonalne aktorki Magda Sokołowska aktorka Teatru J. Słowackiego oraz Iwona Chamielec. Pozostałe 12 ról grają aktorzy niewidomi i niedowidzący. Dramat M. Maeterlincka opowiada o losach ludzi niewidomych, prowadzonych przez osobę duchowną w plener wyspy celem pokazania im przyrody gdzie mogą odpoczywac’ na świeżym powietrzu. Niestety trud podjęty okazał się ponad siły księdza, pozostawiając grupę niewidomych bez opieki, co do ich świadomości nie dociera. Cały czas wierzą, że ksiądz odszedł na chwilę i do nich wróci. W międzyczasie ksiądz umiera. Niewidomi szukają drogi do schroniska w którym przebywają na co dzień wierząc, że ktoś ich znajdzie.

Czy wrócą? Nie wiadomo. Spektakl ten jest połączony sekwencjami filmowymi w plenerze, które powiększają szerszą wyobraźnię widzów. Muzyka japońskiego wirtuoza muzyki etnicznej KITARO potęguje walory artystyczne sceny akcji tego spektaklu. Premiera spektaklu “Ślepców” odbyła sie; 29 października 2011 r Patronat medialny objęli CZAS SERCA wydawnictwo księży Sercanów , GŁOS Tygodnik Nowohucki, Gość Niedzielny.

Spektakl powstał w ramach projektu “Spójrzcie – ja też jestem aktorem” przy wsparciu udzielonym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych