Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

Wieczór promujący serial „Pasjonaci” o krakowskim teatrze ITAN – spektakl, happening i premiera zwiastuna

Teatr ITAN z Krakowa zaprasza na wieczór promujący serial „Pasjonaci”. W programie m.in. happening teatralno-filmowy, premiera zwiastuna serialu, a także spektakl „Brat Naszego Boga” w wykonaniu aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego – bohaterów serialu.

Miło nam poinformować, że Głównym Sponsorem zarówno serialu jak i wieczoru promującego jest PKN Orlen. 

Gdzie: Krakowski Teatr VARIETE, ul. Grzegórzecka 71

Kiedy: 3.11.2018 r., godz. 19:00.

Wejściówki do odebrania w kasie Teatru Variete

O serialu:

Pasjonaci to 13 historii niewidomych i niedowidzących aktorów opartych na faktach z odrobiną konfabulacji. Wkrótce po castingu aktorskim, ale jeszcze przed pierwszą próbą spektaklu „Brat naszego Boga” Teatr ITAN traci scenę. Artur, dyrektor teatru postanawia jednak zrobić wszystko by doszło do premiery mimo braku lokalu podobnie jak aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego „ITAN”. W „Pasjonatach” każdy z aktorów przeżywa pasmo przygód przed wymarzoną premierą. Czasem na przeszkodzie staną ich najbliższe rodziny, (np. zazdrosny mąż, czy nadopiekuńcza matka), czasem okrutna rzeczywistość (np. napaść zbirów na niedowidzącego Krzyśka), czasem własne ograniczenia (np. nieumiejętność samodzielnego poruszania się po mieście, pokonanie post traumatycznego lęku przed pojazdami po wypadku). Wsparciem na ich drodze do realizacji marzenia, jakim jest własna scena, będzie zawsze znajoma okulistka – doktor Jola i niezrównany „techniczny” – Leoncjo. Droga do artystycznego marzenia będzie usłana różami z dość niespodziewanymi kolcami.

O spektaklu Brat naszego Boga, który zobaczymy po premierze zwiastuna serialu Pasjonaci:

Brat Naszego Boga to spektakl powstały na podstawie dramatu Karola Wojtyły o krakowskim malarzu Adamie Chmielowskim. Bogatym szlachcicu, który zdecydował się pomagać najuboższym jako brat Albert. Przepełniony chęcią czynienia dobra potrzebującym Adam, postanawia wspomóc mieszkańców nadwiślańskiej ogrzewalni. Jego spontaniczna dobroczynność spotyka się z agresją rozgoryczonych ubogich, przyzwyczajonych bardziej do brania niż dawania. Brat naszego Boga ukazuje dramat jednostki, której chęć czynienia dobra rozbija się o niechęć tych, którym tę dobroć pragnie się okazać. W inscenizacji Artura Dziurmana wszyscy aktorzy pozostają w bliskim kontakcie z widzami, pozwalając im zanurzyć się w problemach spektaklu. Proste w formie sceny aktorskie dają szansę przeżycia atmosfery wyjątkowego realizmu, który zapewnia zaangażowanie integracyjnego zespołu aktorskiego.