Sączów 25.07.2014
Warsztaty muzyczne 22.07.2014

“Cafe Moliere” Artura Dziurmana i zespołu Sceny Moliera

Trwają próby do międzypokoleniowego muzycznego spektaklu Sceny Moliera w reżyserii Artura Dziurmana. Znany krakowski, aktor, pomiędzy intensywnymi próbami do 15. edycji tańca z gwiazdami znajduje czas by z grupą seniorów, osób niewidomych i niedowidzących oraz młodzieży stworzyć multimedialny spektakl muzyczno-teatralny”Cafe Moliere”.


IMG_1555

Przedstawienie Dziurmana to sentymentalna podróż przez historię działalności nieistniejącej już krakowskiej kawiarni przy Szewskiej 4. Nowatorska prezentacja zdjęć, pasjonujących opisów dziejów “Cafe Moliere” stanowić będzie tło dla repertuaru francuskiej piosenki śpiewanej przez międzypokoleniowy i integracyjny zespół artystów profesjonalistów i amatorów. Jak podkreśla reżyser “Cafe Moliere”, w spektaklu postara się oddać klimat francuskiego kabaretu, piosenki poetyckiej i czarujący klimat kawiarni, która dziś istnieje już tylko w zbiorowej wyobraźni.

IMG_1612

Nowa produkcja Sceny Moliera to przede wszystkim spektakl muzyczny. Opiekę nad piosenkami, które będą kluczową warstwą wydarzenia, objęła krakowska aktorka i wokalistka Beata Paluch. Z jej talentem wykonawczym można było zapoznać się między innymi w “Piwnicy pod Baranami”, a także w Radiowym Teatrze Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej, gdzie śpiewała kompozycje Andrzeja Zaryckiego. Repertuar dobrany przez Paluch, jaki będzie można usłyszeć podczas spektaklu w listopadzie, to przede wszystkim piosenka francuska, a więc takie utwory jak Milord, Sous le ciel de Paris (Niebo nad Paryżem) czy Hymne a l’amour (Hymn Miłości), znane dzięki znakomitym wykonaniom m.in. Edith Piaf.

IMG_1539

W spektaklu pojawiają się również unikalne zdjęcia z czasów świetności kawiarni Cafe Moliere, w której bywali tak znamienici artyści jak: Jerzy Sztur, Andrzej Grabowski, Krystian Lupa, Dorota Segda i wielu innych najważniejszych polskich artystów kina i teatru. Jednak najbogatszą i najdłużej trwającą sferą działalności Sceny Moliera okazuję się nowatorski integracyjny zespół teatralny w skład którego wchodzą osoby niepełnosprawne, niewidomi i niedowidzący. Najnowszy spektakl Dziurmana to, także kontynuacja tych wieloletnich działań. Premiera spektaklu zaplanowana na połowę listopad tego roku.

 

 

Projekt Międzypokoleniowa Scena Moliera jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznie Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS)

asos_logo_kolor